Публікації

Соціалістка Семенюк блокує корабельний бізнес Порошенка
За результатами розгляду питань порядку денного загальних зборів ВАТ "Ленінська кузня" Фондом державного майна України заблоковано реалізацію рішення щодо збільшення статутного фонду товариства шляхом додаткової емісії акцій, чим недопущено зменшення розміру державного пакету акцій.

Згідно інформації Фонду державного майна України представник Фонду держмайна, який 7 квітня взяв участь у загальних зборах ВАТ "Завод "Ленінська кузня", заблокував збільшення статутного фонду товариства.

ФДМУ належить 25,35% в статутному фонді акціонерного товариства ВАТ "Завод "Ленінська кузня".

Мало того, що представник Фонду вставив палицю в клюс корабелів, так він ще й запропонував їм направити 35% чистого прибутку товариства за результатами 2005 р. до фонду виплати дивідендів, 25,35% із яких мали б надійти до державного бюджету (згідно інформації Фонду, ВАТ "Завод "Ленінська кузня" протягом останніх 5 років демонструє прибуткову діяльність). Але така "провокативна" пропозиція не була підтримана іншими акціонерами товариства.

Ну а далі найшла коса на камінь (чи то корабель на рифи). Пропозиція Фонду про передачу до комунальної власності міста гуртожитків, що належать ВАТ "Завод "Ленінська кузня", також не була підтримана загальними зборами акціонерів.

Причому у заяві Фонду йдеться про те, що ФДМУ категорично наполягає на вилученні гуртожитків зі статутного фонду ВАТ "Завод "Ленінська кузня" та передачі його у комунальну власність з метою приватизації їх мешканцями. А ще ФДМУ заявляє про незаконність включення гуртожитків у статутний фонд акціонерного товариства і відстоює свою позицію у судах.

Як повідомляли ЗМІ, судова тяганина навколо гуртожитку "Ленінської кузні" почалася з 2002 року, коли акціонери заводу на зборах надали згоду на відчуження будинку по вул. Сурікова 5 із метою продажу. Мешканцям цього гуртожитку (серед яких є і діти) запропонували виселятися до інших гуртожитків. Однак, люди на таку пропозицію не пристали. Отримавши відмову, керівництво заводу подало в суд, оголосивши, що працівники вселилися й прописалися в гуртожитку незаконно.

Конфлікт навколо гуртожику ВАТ "Ленінська кузня" використовувався під час виборчої кампанії до Верховної Ради України 2006 року для дискредитації Петра Порошенка, якого називають власником ВАТ "Ленінська кузня".

Раніше, Фонд держмайна наказом №398 від 2 березня 2006 р. відмінив продаж 25,35% акцій суднобудівельного заводу "Ленінська кузня" (Київ), який був запланований на 9 березня на аукціонних торгах на Київській міжнародній фондовій біржі.

2004 рік завод закінчив із чистим прибутком 53 тисячі гривень, збільшивши свій чистий прибуток порівняно з 2003 роком на 75,8%, або на 30,931 мільйонів гривень - до 71,757 мільйонів гривень.

"Ленінська кузня" спеціалізується на виробництві танкерів-хімовозів, суховантажів, контейнеровозів, риболовецьких морозильних траулерів, суден спеціального призначення, котельних агрегатів і судноремонті.

Петро Порошенко та Валентина Семенюк були колегами у Верховній Раді України четвертого скликання. Після обрання Президентом України Віктора Ющенка Петро Порошенко був призначений Секретарем Ради національної безпеки і оборони України, а Валентина Семенюк, за поданням Президента, була обрана Головою Фонду державного майна України.

CLAPRI
14.09.2008


15.03.2017
ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" розглядає питання про врегулювання проблеми вкладників, рахунки яких були відкриті на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя...


05.01.2017
Якщо говорити про економічні підсумки року, то самим провальним слід все ж вважати боротьбу з корупцією, від якої страждає українська економіка, і яка досить боляче на неї впливає.


Copyright - CLAPRI, 2008. All rights reversed. Яндекс цитирования
Головна Пошук Контакти