Новини Центру

Політична ситуація в Україні очима закордонних українців

ПРЕС-РЕЛІЗ

24.10.2008 р.

ОЦІНКА ЗАКОРДОННИМИ УКРАЇНЦЯМИ ПОЛІТИЧНОЇ СИТУАЦІЇ В УКРАЇНІ

Центр правового аналізу та дослідження політичних ризиків 13–20 жовтня 2008 року провів електронне анкетування закордонних українців – громадських діячів, представників українських організацій трудових мігрантів щодо оцінки політичної ситуації, що склалася сьогодні в Україні. Активними в опитуванні виявились українці, які живуть в Польщі, Австрії, Латвії, Естонії, Росії, Італії та Німеччині.

Серед респондентів, які взяли участь в опитуванні – 64% чоловічої статі, 36% – жіночої статі. Серед опитаних – особи з вищою (90%) та середньо-спеціальною освітою (10%).

За результатами опитування можна зробити висновок – закордонні українці негативно оцінюють діяльність Верховної Ради України шостого скликання, і вважають, що в цілому Парламент був давно недієздатний.

Однак, результати опитування показали, що рішення про розпуск парламенту не підтримують – 45% опитаних; скоріше не підтримують, ніж підтримують – 18%; скоріше підтримують, ніж не підтримують – 9%; однозначно підтримують – 10%.

Незважаючи, на "не підтримку" призначених дострокових виборів, українці за кордоном, висловилися позитивно з приводу того, чи підуть вони голосувати в разі дострокових парламентських виборів: так – 54%, ні – 46% опитаних.

Респонденти (10%) вважають, що з подібними рішеннями (розпуск парламенту) необхідно було почекати до грудневого Саміту НАТО.

Серед опитаних респондентів: 27% висловилися проти всіх партій і блоків; 18% – за НУ-НС;  9% – за Блок Литвина; не підуть голосувати – 46%.


РЕЗУЛЬТАТИ ОПИТУВАННЯ ЗАКОРДОННИХ УКРАЇНЦІВ

1. Чи підтримуєте Ви рішення про призначення дострокових парламентських виборів?

 

 №

п/п

Варіант відповіді 

  %

 1

Однозначно підтримую

 10

 2 Скоріше підтримую, ніж не підтримую

 9

 3 Скоріше не підтримую, ніж підтримую

 18

 4 Не підтримую

 45

 5 Важко відповісти  

 18

 6 Інше (вкажіть, що саме)

 -

 

2. Чи підете Ви голосувати в разі проведення дострокових парламентських виборів?

 

 №

п/п

Варіант відповіді 

  %

 1

Так

54

 2 Ні

 463. У разі участі у дострокових виборах, якому блоку чи партії Ви віддасте свій голос?"

 

 №

п/п

Варіант відповіді 

  %

 1

Блок Володимира Литвина

9

 2 Блок "Наша Україна-Народна Самооборона" 

18

 3 "Народна Самооборона" (самостійно)

-

 4 "Єдиний Центр" 

-

 5 Блок Юлії Тимошенко

-

 6 Комуністична партія України 

-

 7 Партія регіонів

-

 8 Соціалістична партія України 

-

 9 Інша партія

-

 10 Проти всіх партій і блоків

27

 11 Не піду голосувати

46

 

4. Закордонні українці про можливий варіант нової коаліції

Відповіді закордонних українців на запитання: "Якою, на Ваш погляд, буде нова коаліція? (Вкажіть кілька можливих варіантів її складу)".

Респонденти вважають, що сьогодні надзвичайно важко робити прогнози щодо складу нової коаліції, оскільки найбільші політичні сили в країні є дуже "нестабільні в почуттях" і часто вдаються до крайніх заходів.

Опитані вважають, що має відбутися зміна поколінь в нашій політиці, оскільки в думках сьогоднішніх лідерів переважають власні амбіції, а не Україна. "Мають прийти до влади молоді люди, які усвідомлюють, що саме їм жити в цій країні, і що вони хочуть жити в зовсім іншій Україні ніж тій, якою зараз вона є".

Низка ж респондентів висловили такі думки щодо ймовірного формату нової коаліції – БЮТ, "Народна самооборона", Блок Литвина (10%); Партія регіонів, Комуністична партія, Соціалістична партія (18%); БЮТ, Партія Регіонів (18%); БЮТ, Блок Литвина, Партія регіонів (10%).

Варіант широкої коаліції розглядається, проте на нетривалий термін, оскільки, на думку опитаних, правоцентристські сили мають настільки розмиті позиції щодо конкретних питань, важливих з точки зору розвитку України, що різняться між собою лише в популістських гаслах, опираючись на які, з`явиться нова криза.

Бачення відсутності можливих варіантів нової коаліції – 10%. Не визначилися з відповіддю – 34%.

 

5. Українці за кордоном про те, хто, або що може зарадити Україні в ситуації політичної кризи, що склалася

Закордонні українці вважають, що оптимальним рішенням для українського політикуму є на дві третини оновлення політичних гравців (18%).

Опитані (10%) також висловили думку, що в українській політиці повинен з'явитися новий лідер з числа демократичних сил, оскільки вже існуючі демократичні лідери довели свою неспроможність керувати державою й урядом.

В якості виходу із політичної кризи респонденти бачать необхідність в застосуванні процесу люстрації, інакше "молодь не потрапить в політику". Здійснити процес люстрації мають історики і судді, не пов'язані з жодною політичною чи бізнесовою силою; вони повинні мати певний імунітет і гарантію невтручання в їхню роботу (9%).

Українці за кордоном вважають соціальну рекламу оптимальним і дієвим засобом донести до народу певну ідею, і що саме цей метод необхідно  використовувати, щоб змінити ставлення українців до НАТО і ЄС. Перш за все за допомогою соціальної реклами змінити мислення про законослухняність, оскільки сьогодні не шануються люди, які хочуть жити і діяти згідно з чинним законодавством (6%).

Респонденти висловили думку (9%), що зарадити Україні може лише сам український народ, харизматична особистість і мудрість народу.

Також закордонні українці вважають, що потрібно мати розуміння того, що необхідно жити і працювати з тим народом, з тими партіями і коаліціями, які є. А ті, які існують в уяві, варто виховувати на майбутнє (6%).

За скорочення кількості місць у парламенті, скорочення кількості партій і за заборону блоків партій (6%).

За перехід з президентської на парламентську модель правління (9%).

За розумні компроміси між партіями та окремими політиками (9%).

За участь в парламентських виборах і представництво українців з-за кордону, наприклад членів "Четвертої хвилі", нової трудового руху "Солідарність" – висловилися 9% респондентів.
 

24.10.2008


15.03.2017
ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" розглядає питання про врегулювання проблеми вкладників, рахунки яких були відкриті на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя...


05.01.2017
Якщо говорити про економічні підсумки року, то самим провальним слід все ж вважати боротьбу з корупцією, від якої страждає українська економіка, і яка досить боляче на неї впливає.


Copyright - CLAPRI, 2008. All rights reversed. Яндекс цитирования
Головна Пошук Контакти