Коментарі

CLAPRI: Відмова Уряду від виконання закону про підвищення соцстандартів – підрив конституційного ладу держави

Керівник Центру правового аналізу та дослідження політичних ризиків Михайло Дяденко вважає, що вчорашня заява Юлії Тимошенко щодо відмови виконувати Закон про підвищення соцстандартів до оголошення рішення Конституційного Суду є  грубим порушенням Конституції України та підриває основи конституційного ладу держави. Експерт  також вважає, що позиція урядовців є законною підставою для переформатування парламентської коаліції та відставки Уряду.

"Є коаліція, яка сформувала Уряд та приймає закони. Є Уряд, якого Конституція України зобов’язує ці закони виконувати. Верховна Рада 254-ма голосами "За" прийняла закон про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати. Якщо Уряд не зміг переконати народних депутатів, що цей закон "неправильний", або його неможливо виконати, тоді Уряд має подати у відставку. Адже питання просте: представляє Уряд сьогодні коаліцію чи ні? Чи має Уряд у Верховній Раді підтримку в 226 голосів народних депутатів, тобто більшості від конституційного складу Верховної Ради, як того вимагає 83-я стаття Конституції України? Як бачимо – такої більшості немає. Тому має відбуватися переформатування коаліції та відставка Уряду", - зазначив М. Дяденко.

Експерт також підкреслив, що в Конституції України закладений нерозривний  зв'язок "конституційна більшість – коаліція – Уряд".

"Якщо в коаліції немає більшості від конституційного складу, то або утворюємо коаліцію, або йдемо на вибори. В іншому випадку ми отримуємо ситуацію, коли законодавча гілка влади стане нелегітимною. Так само, відмова Уряду виконувати закон, прийнятий більшістю від конституційного складу Верховної Ради України, дає підстави говорити про нелегітимність Уряду. Якщо 254 народних депутати вважають можливим виконання закону, а Уряд думає інакше, тоді ці депутати мають призначити новий уряд, який зможе закон виконати" – підкреслив експерт.

Крім того, М. Дяденко вважає, що заява Прем'єра це не просто дискусії на тему "виконання/невиконання закону", а грубе порушення Конституції України та підрив основ конституційного ладу держави. 

"Як, Прем'єр-міністр держави та інші урядовці можуть заявляти, що не будуть виконувати закон? Це політико-правовий нонсенс! У демократичному суспільстві після такої заяви чиновник став би політичним трупом. Тут уже навіть не питання політичної культури та моралі. Фактично, йде мова про підрив основ конституційного ладу держави. Адже без неухильного виконання законів держава приречена на самознищення", - підкреслив експерт.

Нагадаємо, що вчора, під час зустріч з представниками дипломатичного корпусу, Юлія Тимошенко заявила: "Поки Конституційний Суд не прийме рішення відносно того, що цей закон є неконституційним, ми виконувати його не будемо".

Прес-служба CLAPRI

12.11.2009


15.03.2017
ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" розглядає питання про врегулювання проблеми вкладників, рахунки яких були відкриті на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя...


05.01.2017
Якщо говорити про економічні підсумки року, то самим провальним слід все ж вважати боротьбу з корупцією, від якої страждає українська економіка, і яка досить боляче на неї впливає.


Copyright - CLAPRI, 2008. All rights reversed. Яндекс цитирования
Головна Пошук Контакти