Україна сьогодні

Ізраїль вирішив скасувати візовий режим з Україною
Уряд Ізраїлю вирішив скасувати візовий режим з Україною. Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху доручив МЗС розпочати переговори з Україною щодо технічних і юридичних аспектів скасування візового режиму.

Ініціаторами скасування візового режиму є лідер партії Наш дім Ізраїль (НДІ), міністр закордонних справ Авігдор Ліберман і міністр туризму Стас Місежніков. Саме завдяки старанням НДІ у вересні 2008 року був скасований візовий режим між Ізраїлем та Росією.

Як пише видання, раніше Місежніков повідомив, що в 2009 році кількість туристів, що прибувають до Ізраїлю з РФ, зросла більш ніж удвічі і склала 402 тисячі осіб. Цей досвід спонукав НДІ домагатися скасування візового режиму і з Україною. Принципової домовленості про це було досягнуто 7 грудня 2009 між прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко і Авігдором Ліберманом.

Як пише видання, головним противником цієї ідеї був міністр внутрішніх справ Ізраїлю Елі Ішай. Він заявив, що в Україні високий рівень торгівлі людьми і розповсюдження проституції, а також висловив сумнів у туристично-економічному потенціалу громадян України.

Незважаючи на заперечення Ішая, уряд схвалив ініціативу Лібермана і Місежнікова. Як повідомив Ъ-Украина прес-секретар міністерства туризму Ізраїлю Амнон Ліберман, у підсумку з цього питання ніхто не проголосував проти. "Це рішення відповідає національним інтересам Ізраїлю", - заявив прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху.

У підсумку уряд Ізраїлю доручив МЗС розпочати переговори з українською стороною щодо юридичних і технічних аспектів скасування візового режиму. Як пояснив учора газеті перший заступник голови комітету Верховної Ради у закордонних справах Тарас Чорновіл, мова може йти про низку організаційних моментів.

"Необхідно ввести між державами систему обміну інформацією, що стосується небажаних гостей. Скасування віз також спричинить зміни в системі медобслуговування та страхування, оскільки ви вже не будете купувати страховку, оформляючи візу", - пояснив Чорновіл.

Крім того, уряд Ізраїлю доручив МЗС скасувати для в'їжджають в Ізраїль громадян України оплату візових зборів до повної або часткової форми (консульський збір для одержання ізраїльської візи становить $ 17, а для ізраїльтян віза в Україну коштує від $ 30 до $ 80). Одночасно в Ізраїлі починає роботу спеціальна комісія під головуванням міністра юстиції Якова Неемана, яка представить уряду рекомендації щодо скасування віз ще до підписання міжурядової угоди.

Нагадаємо, у грудні міністр закордонних справ Ізраїлю Авігдор Ліберман під час візиту до Києва заявив, що в 2010 році між Україною та Ізраїлем можуть ввести безвізовий режим.

Кореспондент

15.02.2010


Листопад 2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1  2  3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30
Україна сьогодні

—  ТЕСТУЄМО НОВУ ВЕРСІЮ САЙТУ РАЗОМ

—  ПриватБанк вирішує питання виплат вкладникам Криму - Оксана Білозір

—  Експерт пояснив, що стало провалом для української політики в 2016 році році

—  Президент Італії нагородив Оксану Білозір Орденом Зірки Італії

—  Корупційні ігри нафтогазових "патріотів"

—  Нафтогаз і "Укргазвидобування": новий корупційний скандал?

—  Поки ЦВК рахує голоси, лідери партій торгуються за крісла у Раді

—  Ремонт дорог "по-киевски": бессмысленный и беспощадный

—  Магнитные бури в Раде: Януковича обозвали Тимошенко, а чернобыльцев - афганцами

—  Праймеріз чи ще одна утопія?

—  Громадянське суспільство: між рибою і вудкою

—  Команда, яка прийшла до влади, говорить одне, а робить інше

—  Back in the USSR

—  Патріарх Кирило стане третьою людиною в Росії, якщо виконає Велику місію

—  Що таке Батьківщина і чому вони не патріоти

—  Після інавгурації Президента в Україні почався наступ на парламентаризм

—  Україна між "тут" і "там": як здобутися на українську владу?

—  Реформа освіти: кому потрібна 11-річка?

—  День народження Януковича - ярмарок марнославства

—  Суспільне телебачення: спроба №2

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >>
Copyright - CLAPRI, 2008. All rights reversed. Яндекс цитирования
Головна Пошук Контакти