Україна сьогодні

Експерт: місцеві вибори у 2010 році можуть бути взагалі зірвані
Таку думку висловив керівник Центру правового аналізу та дослідження політичних ризиків (CLAPRI) Михайло Дяденко, з огляду на ситуацію, що склалась в останні дні.

Як пояснив експерт, у понеділок, 15 лютого, в парламенті зареєстровано проект Постанови Верховної Ради України "Про визнання такою, що втратила чинність, Постанови Верховної Ради України "Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2010 році" (реєстр. №6070), автором якої є народний депутат від НУНС Юрій Кармазін.

Тобто, Верховній Раді пропонується взагалі скасувати чергові вибори до органів місцевого самоврядування, без перенесення їх на іншу дату.

Зазначений проект Постанови вже включено до порядку денного пленарного засідання на вівторок, 16 лютого 2010 року, другим питанням порядку денного, в той час, як проект Постанови, яким пропонується перенести місцеві вибори з 30 травня на 26 вересня 2010 року, ініційований народним депутатом О. Білозір, в порядку денному відсутній.

Експерт сподівається, що постанова не буде підтримана, оскільки, у випадку позитивного голосування, місцеві вибори у 2010 році можуть бути взагалі зірвані.

"Перш за все, ця постанова може бути оскаржена в порядку адміністративного судочинства і існують високі шанси її скасування. Але таке рішення буде прийнято вже після того, як виборчий процес мав би розпочатися. Як наслідок, маємо патову правову ситуацію: з однієї сторони – вибори проводити потрібно, з іншої – неможливо", – пояснив М. Дяденко, – додавши, що "навіть, якщо суд не відмінить рішення про скасування виборів, то одна із фракцій може блокувати сесійну залу, з тим, щоб не допустити призначення нової дати виборів, або ж постанова про призначення такої дати не буде підтримана більшістю".

На думку М. Дяденка, перенесення або зрив виборів до органів місцевого самоврядування вигідне, в першу чергу, БЮТ та Партії регіонів, оскільки у разі проведення виборів 30 травня їх вплив в ряді регіонів суттєво ослабне.

"Якщо, 30 травня вибори відбудуться, ПР і БЮТ не зможуть підтвердити результати президентських виборів на місцевому рівні, оскільки значна частина виборців знову обере альтернативу та проголосує за політичні сили С. Тігіпка, А. Яценюка, А. Гриценка, В. Кличка, О. Тягнибока, або інших політиків другого ешелону. З іншої сторони, у разі перенесення місцевих виборів, зазначені політичні сили матимуть час, аби більш якісно розбудувати свої партійні структури та здобути політичний вплив в регіонах. Отже, за будь-якого з цих варіантів розвитку подій, слід очікувати ослаблення впливу політичних "ваговиків", що лише на користь українській демократії", - підсумував М. Дяденко.

CLAPRI
16.02.2010


Вересень 2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1  2
 3  4  5  6  7  8  9
 10  11  12  13  14  15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28  29  30
Україна сьогодні

—  ТЕСТУЄМО НОВУ ВЕРСІЮ САЙТУ РАЗОМ

—  ПриватБанк вирішує питання виплат вкладникам Криму - Оксана Білозір

—  Експерт пояснив, що стало провалом для української політики в 2016 році році

—  Президент Італії нагородив Оксану Білозір Орденом Зірки Італії

—  Корупційні ігри нафтогазових "патріотів"

—  Нафтогаз і "Укргазвидобування": новий корупційний скандал?

—  Поки ЦВК рахує голоси, лідери партій торгуються за крісла у Раді

—  Ремонт дорог "по-киевски": бессмысленный и беспощадный

—  Магнитные бури в Раде: Януковича обозвали Тимошенко, а чернобыльцев - афганцами

—  Праймеріз чи ще одна утопія?

—  Громадянське суспільство: між рибою і вудкою

—  Команда, яка прийшла до влади, говорить одне, а робить інше

—  Back in the USSR

—  Патріарх Кирило стане третьою людиною в Росії, якщо виконає Велику місію

—  Що таке Батьківщина і чому вони не патріоти

—  Після інавгурації Президента в Україні почався наступ на парламентаризм

—  Україна між "тут" і "там": як здобутися на українську владу?

—  Реформа освіти: кому потрібна 11-річка?

—  День народження Януковича - ярмарок марнославства

—  Суспільне телебачення: спроба №2

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >>
Copyright - CLAPRI, 2008. All rights reversed. Яндекс цитирования
Головна Пошук Контакти