Україна сьогодні

Опитування: Лише 7% українців ставляться до Росії як до ворожої держави
Більша частина українців позитивно сприймає Росію згідно з результатами соціологічного дослідження, проведеного міжнародним дослідницьким агентством ІФАК.

"Велика частина громадської думки українців у ставленні до Росії лежить в, безперечно, позитивній зоні", - заявив генеральний директор ІФАК Сергій Говоруха на прес-конференції в четвер у Києві, де оприлюднив результати соціологічного опитування.

За даними соцдослідження, 49% опитаних українців сприймають Росію як економічного партнера, а 44% - як дружню щодо України державу. І тільки 7% респондентів ставляться до Росії як до ворожої держави.

Говоруха також повідомив, що 51% опитаних у майбутньому налаштовані на поліпшення відносин з Росією, а 6% упевнені, що відносини погіршаться.

За словами Говорухи, інтеграція в рамках пострадянського простору сприймається українцями найбільш позитивно. За результатами соціологічного дослідження 70% опитаних в цілому позитивно сприймають вступ України до Єдиного економічного простору.

Крім того, як показало соцопитування, підтримку в українському суспільстві мають ідеї інтеграції України в Європейський Союз (60%) і Світової організації торгівлі (61%). А найменш позитивне ставлення в українців до НАТО: 57% респондентів висловилися проти вступу країни до Альянсу.

Як показали результати соцдослідження, щодо розміщення Чорноморського флоту в Севастополі думки респондентів розділилися практично порівну: 43% висловилися за продовження перебування російського флоту на території України і 30% - проти, а 27% ще не визначилися зі своєю позицією.

Разом з тим, 18% опитаних переконані, що ЧФ має бути виведений достроково із Севастополя, а 56% - негативно сприймають таку ідею.

У свою чергу директор української філії Інституту країн СНД Володимир Корнілов зазначив, що такі результати опитування щодо ЧФ стануть поштовхом для переговорів між українською і російською політичними елітами щодо подальшого перебування російського флоту в Севастополі.

Як повідомив Говоруха, 37% респондентів рідною мовою вважають російську, 34% - назвали рідними і українську, і російську мови. А третина опитаних схиляється до української як до рідної мови.

За результатами соцопитування, більш ніж половина респондентів (54%) вважають, що необхідно визнати російську мову другою державною, а 28% дотримуються думки, що цього робити не слід.

Крім того, якщо б українці мали можливість отримати друге громадянство, то 41% респондентів погодилися б на російське, а 25% - на громадянство однієї з країн ЄС.

Опитування було проведено з 22 по 30 січня 2010 року в 53 містах з населенням понад 50 тис. осіб. У ході соцдослідження було опитано 1500 респондентів у віці від 18 до 60 років. Статистична похибка вибірки становить 3%.

Міжнародне дослідницьке агентство ІФАК було засновано в 1958 році в Німеччині. Український офіс агентства працює з січня 2007 року в якості асоційованого партнера.

Кореспондент

18.02.2010


Вересень 2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1  2
 3  4  5  6  7  8  9
 10  11  12  13  14  15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28  29  30
Україна сьогодні

—  ТЕСТУЄМО НОВУ ВЕРСІЮ САЙТУ РАЗОМ

—  ПриватБанк вирішує питання виплат вкладникам Криму - Оксана Білозір

—  Експерт пояснив, що стало провалом для української політики в 2016 році році

—  Президент Італії нагородив Оксану Білозір Орденом Зірки Італії

—  Корупційні ігри нафтогазових "патріотів"

—  Нафтогаз і "Укргазвидобування": новий корупційний скандал?

—  Поки ЦВК рахує голоси, лідери партій торгуються за крісла у Раді

—  Ремонт дорог "по-киевски": бессмысленный и беспощадный

—  Магнитные бури в Раде: Януковича обозвали Тимошенко, а чернобыльцев - афганцами

—  Праймеріз чи ще одна утопія?

—  Громадянське суспільство: між рибою і вудкою

—  Команда, яка прийшла до влади, говорить одне, а робить інше

—  Back in the USSR

—  Патріарх Кирило стане третьою людиною в Росії, якщо виконає Велику місію

—  Що таке Батьківщина і чому вони не патріоти

—  Після інавгурації Президента в Україні почався наступ на парламентаризм

—  Україна між "тут" і "там": як здобутися на українську владу?

—  Реформа освіти: кому потрібна 11-річка?

—  День народження Януковича - ярмарок марнославства

—  Суспільне телебачення: спроба №2

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >>
Copyright - CLAPRI, 2008. All rights reversed. Яндекс цитирования
Головна Пошук Контакти