Україна сьогодні

ВАСУ виніс рішення щодо клопотання Тимошенко
Вищий адміністративний суд відмовився витребувати виборчу документацію з 6 виборчих округів у рамках справи про оскарження встановлення Центральною виборчою комісією результатів виборів Президента.

Відповідне рішення оголосив головуючий на засіданні Олександр Нечитайло.

Таким чином, суд відмовив у задоволенні клопотання представника інтересів у суді позивача (прем’єр-міністра Юлії Тимошенко) - депутата Верховної Ради від БЮТ Володимира Пилипенка.

Суд мотивував своє рішення тим, що вказана виборча документація не може бути доказом у цій справі, оскільки до компетенції Вищого адміністративного суду входять лише розгляд справ про законність дій або бездіяльність ЦВК і не входять справи про вирішення діяльності або бездіяльності окружних виборчих комісій.

При цьому суд вирішив витребувати офіційні дані про кількість виборців, що проголосували у 2 турі виборів Президента вдома; офіційна кількість бюлетенів, визнаних недійсними під час голосування у 2 турі; протокол ЦВК від 14 лютого про встановлення результатів голосування; 225 оригіналів протоколів окружних виборчих комісій про результати голосування і протокол про результати голосування у закордонному виборчому окрузі.

Крім того, ВАСУ погодився залучити до справи про оскарження результатів виборів президента 5 членів ЦВК у якості свідків.

Зокрема, суд вирішив залучити заступників голови ЦВК Андрія Магеру і Жанну Усенко-Чорну, а також членів ЦВК Ігоря Жиденка, Юлію Швець і Валерія Шелудько. При цьому суд відмовився запросити інших 13 свідків.

Суд також відмовився задовольнити ще одне клопотання Тимошенко  про витребування даних з державного реєстру виборців про неодноразове включення виборців у нього і дані про наявність у цьому реєстрі померлих громадян.

Як повідомлялося, представник Тимошенко у Вищому адміністративному суді Андрій Портнов просив суд викликати 13 свідків і ще чотирьох членів ЦВК, в яких була окрема думка по протоколу щодо результатів президентських виборів.

Сама Тимошенко заявила, що клопотання про витребування оригіналів виборчої документації з виборчих округів  10, 20, 44, 110, 111 і виборчихих дільниць "є принциповим для подальшого розгляду справи, і це клопотання, на якому засновано з’ясування істини. Якщо ми не зможемо це зробити, то тоді ми не зможемо з’ясувати істину, оскільки цей процес (судовий) не розглянув докази".

У свою чергу, член Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський і представник третьої особи - Віктора Януковича - Андрій Федур висловилися проти задоволення цього клопотання.

Охендовський, звертаючись до суду з приводу раніше заявленого позивачами клопотання про витребування з ЦВК протоколу про результати голосування від 14 лютого і необхідність викликати у якості свідків 4-х членів ЦВК, які мали при оголошенні результатів виборів особливу думку, зазначив, що ЦВК вже надала суду вказаний протокол і засвідчені копії окремих думок членів Центрвиборчкому, а тому в цьому клопотанні немає необхідності.

Кореспондент

19.02.2010


Листопад 2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1  2  3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30
Україна сьогодні

—  ТЕСТУЄМО НОВУ ВЕРСІЮ САЙТУ РАЗОМ

—  ПриватБанк вирішує питання виплат вкладникам Криму - Оксана Білозір

—  Експерт пояснив, що стало провалом для української політики в 2016 році році

—  Президент Італії нагородив Оксану Білозір Орденом Зірки Італії

—  Корупційні ігри нафтогазових "патріотів"

—  Нафтогаз і "Укргазвидобування": новий корупційний скандал?

—  Поки ЦВК рахує голоси, лідери партій торгуються за крісла у Раді

—  Ремонт дорог "по-киевски": бессмысленный и беспощадный

—  Магнитные бури в Раде: Януковича обозвали Тимошенко, а чернобыльцев - афганцами

—  Праймеріз чи ще одна утопія?

—  Громадянське суспільство: між рибою і вудкою

—  Команда, яка прийшла до влади, говорить одне, а робить інше

—  Back in the USSR

—  Патріарх Кирило стане третьою людиною в Росії, якщо виконає Велику місію

—  Що таке Батьківщина і чому вони не патріоти

—  Після інавгурації Президента в Україні почався наступ на парламентаризм

—  Україна між "тут" і "там": як здобутися на українську владу?

—  Реформа освіти: кому потрібна 11-річка?

—  День народження Януковича - ярмарок марнославства

—  Суспільне телебачення: спроба №2

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >>
Copyright - CLAPRI, 2008. All rights reversed. Яндекс цитирования
Головна Пошук Контакти