Україна сьогодні

Наш несподіваний союзник
Сам того не бажаючи, Віктор Янукович може стати тією людиною, яка зробить зі населення України справжніх громадян, здатних боротися за свої права. Про це пише у своїй колонці в тижневику Корреспондент журналіст Єгор Соболєв.

"Потрібно, щоб переміг той, хто гірший. Хто швидше доведе суспільство до соціального вибуху. До приходу справжньої еліти", - сказав перед президентськими виборами один шановний політтехнолог. Ми обговорювали, чого нормальному громадянину хотіти від виборів, де немає нормальних політиків.

Врешті-решт, зійшлися, що гірше - то краще - Юлія Тимошенко. Вона авторитарніша, вправніша, з куди більшою жагою влади. Вона швидше змусить "біомасу" стати громадянами, а громадян - господарями у своїй країні.

Своїми діями в перші дні президентства Віктор Янукович переконує, що він теж нічого.

Перенесення виборів місцевої влади на невизначений термін був першим привітом. Так, виборці втомилися від виборів. Тільки, дорога не моя владо, не від виборів взагалі, а від виборів між Партією регіонів, Блоком Юлії Тимошенко й іншими ... політичними силами. (Хіба вони "політичні", хіба "сили"? Навіть на рівні назв брехня). Такі вибори (або, як професійно оцінив сценарій майстер театру Влад Троїцький, "дегустація лайна") нам дійсно набридли.

Тільки знайдене завсідниками буфету Верховної Ради рішення - це ще більший обман.

Хочете дати нам справжній вибір? Скасовуйте закриті партійні списки! Ви не замислювалися: чому при стрімкому зростанні громадських ініціатив і рухів у нас припинилася ротація політиків? Сергій Тігіпко, Арсеній Яценюк - це ж знахідки ще кадрового агентства Леоніда Кучми.

Чому майже не йдуть в політику ті, хто щиро (і все ефективніше) зупиняє незаконні будівництва, уберігає парки, дбає про тварин, коротше, ті, хто почали із себе? А дуже просто - їх не пускає партійне сито. Потрібно бути або дуже щедрим або дуже залежним, щоб тебе висунули в депутати.

І чим вище, тим сильніше ці якості затребувані системою виборів тільки зі списків, які пишуть партійні вожді. Ідеально для них, щоб депутат і гроші давав, і голосував, як скажуть, не роздумуючи.

Цю систему не чіпали. А просто вирішили не проводити вибори в термін. Дорога не моя владо, як мешканець Шевченківського району міста Києва я обирав свою районну раду на чотири роки. Цей термін закінчується цього місяця. Я не давав згоди на продовження її повноважень. І не дам - хоча б тому, що вона продала книгарню Сяйво. За ціною приблизно в десять разів нижче від ринкової, якщо такі операції можна оцінювати в грошах.
Саме за допомогою грошей новий Президент і його однопартійці разом з Блоком Литвина і комуністами зараз вдосконалять систему виборів. Створюючи коаліцію з окремих депутатів.

Щоб не кидатися оцінками на кшталт "перебіжчиків", давайте говорити фактами. До парламенту ми вибрали партії. А коаліцію хочуть скласти окремі депутати, головне, щоб зібралося 226. І депутат від Нашої України може зробити прем'єр-міністром регіонала, міністром освіти - комуністку і так далі. Ну, і депутат від Партії регіонів може голосувати за главу уряду від БЮТ, а за міністра культури від Всеукраїнського об'єднання Свобода - якщо влада зміниться.

При цьому покарати ми цих депутатів не зможемо. Бо вибирати (і не вибирати) окремих політиків нам як не дозволяли, так і не дозволяють. У кращому випадку нам організують нову "дегустацію лайна". Пізніше.

Що робити? Та те ж, що й робили в останні роки. Створювати Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, які вчать сусідів думати про інтереси один одного і об'єднуватися в ім'я суспільних цілей. Розширювати ініціативи із захисту дитячих майданчиків, парків і книжкових магазинів - вони розвивають звичку мислити не тільки інтересами свого двору, але і всієї громади. Вони ж відбирають лідерів - ту саму справжню еліту. Цікава ініціатива виникла в Ірпені під Києвом. Там багато наркоманів, звідси велика вулична злочинність. Так от, місцеві дорослі чоловіки об'єдналися і створили справжню народну дружину. Для патрулювання найбільш неблагополучних районів.

А від народної дружини до народної влади дуже невелика відстань. І не будемо про те, що в нас не така країна і не такі люди. Почитайте останній роман Оксани Забужко. Чи не вкотре нагадує нам, що всього лише два покоління тому цей народ породив героїчну партизанську армію. Не треба зараз про [батальйон Вермахата] Нахтігаль сперечатися. Набагато важливіше зрозуміти і оцінити інше: як цвіт нації зайнявся країною, а не собою. Їх не воскресити. Так Забужко про це ж і пише: ми і є вони, просто більшість з нас ще цього не усвідомили.

Схоже, Президент Янукович допоможе нам це зробити. Ми з друзями тільки наполовину жартома обговорювали на Майдані у 2004-му, що потрібно ставити пам'ятник Леоніду Кучмі та Вікторові Медведчуку. Якщо б не вони, а точніше, не їх тиск, ми б не зібралися разом. За два тижні, проведені в президентському кріслі, Янукович вже заробив на фундамент такого пам'ятника.

Єгор Соболєв, Корреспондент
12.03.2010


Вересень 2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1  2
 3  4  5  6  7  8  9
 10  11  12  13  14  15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28  29  30
Україна сьогодні

—  ТЕСТУЄМО НОВУ ВЕРСІЮ САЙТУ РАЗОМ

—  ПриватБанк вирішує питання виплат вкладникам Криму - Оксана Білозір

—  Експерт пояснив, що стало провалом для української політики в 2016 році році

—  Президент Італії нагородив Оксану Білозір Орденом Зірки Італії

—  Корупційні ігри нафтогазових "патріотів"

—  Нафтогаз і "Укргазвидобування": новий корупційний скандал?

—  Поки ЦВК рахує голоси, лідери партій торгуються за крісла у Раді

—  Ремонт дорог "по-киевски": бессмысленный и беспощадный

—  Магнитные бури в Раде: Януковича обозвали Тимошенко, а чернобыльцев - афганцами

—  Праймеріз чи ще одна утопія?

—  Громадянське суспільство: між рибою і вудкою

—  Команда, яка прийшла до влади, говорить одне, а робить інше

—  Back in the USSR

—  Патріарх Кирило стане третьою людиною в Росії, якщо виконає Велику місію

—  Що таке Батьківщина і чому вони не патріоти

—  Після інавгурації Президента в Україні почався наступ на парламентаризм

—  Україна між "тут" і "там": як здобутися на українську владу?

—  Реформа освіти: кому потрібна 11-річка?

—  День народження Януковича - ярмарок марнославства

—  Суспільне телебачення: спроба №2

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >>
Copyright - CLAPRI, 2008. All rights reversed. Яндекс цитирования
Головна Пошук Контакти