Україна сьогодні

Привид нового східного союзу

Кілька тижнів тому московські засоби масової інформації, посилаючись на депутатів Держдуми, заговорили: платою за зближення України з Російською Федерацією може бути митний союз, і не було б зайвим створити союз між Україною, Росією і Білоруссю. Тоді на ці меседжі ніхто до пуття не звернув уваги.

Потім українська делегація на чолі з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим з'їздила до Москви і… отримала холодний прийом з боку прем'єр-міністра РФ Володимира Путіна.

Путін не реготав у відповідь на жарти, не реагував на ласки, а кожне його запитання було уточнюючим, він шукав підозрілі нюанси у переговорному процесі з боку української делегації. Після цього в Україні швиденько зметикували, що треба теж почати цю гру стосовно інтеграції.

Ми знаємо, що об'єднання Росії і Білорусі вже йде 15 років. І ще невідомо, хто кого переживе – Путін Лукашенка чи Лукашенко Путіна. Це все дуже складно.

Ми знаємо, що інтеграція у митний союз Росії, Білорусі і Казахстану поки пов'язана з великим скандалом. Виявилося, що південний кордон Казахстану повністю оголений, абсолютно не захищений від величезного потоку контрафактної китайської продукції, яка легко доходить до самого Мінська і до самого Санкт-Петербурга. У цьому кварталі митниця Росії отримала коштів до бюджету РФ вдвічі менше, ніж було заплановано.

Все говорить про те, що ці процеси у сучасному, глобалізованому світі дуже болісні та дуже важкі, особливо для тих країн, які переходять на шлях капіталістичного розвитку, основою якого є все-таки приватний або національний інтерес держави.

Але те, що в Україні заговорили про можливе об'єднання України, Росії і Білорусі, це своєрідна данина уваги інтеграційному дискурсу, який дуже цінується в Росії.

Іншими словами можна сказати, що уряд Миколи Азарова і Віктора Януковича хоче вирішити свої прагматичні питання, пов'язані зі зниженням ціни на газ, з отриманням якогось великого кредиту, якихось серйозних інноваційних проектів із РФ. Але, виявляється, для цього потрібно постійно підтримувати інтеграційну риторику.

Цим, загалом, і займаються наші політики. Тепер з одного боку вони дратуватимуть українських націоналістів, а з іншого – пеститимуть слух московських інтеграторів.

Але насправді немає нічого страшного у тому, що наші політики, представники виконавчої і законодавчої влади, заговорили про можливе об'єднання. Зараз ніяке об'єднання неможливе ні для України, ні для Росії.

Скажу навіть більше. Я думаю, що точно так, як «донецькі» політики обдурили націоналіста Віктора Ющенка, вони обдурять і інтернаціоналіста Володимира Путіна, якому перед новими президентськими виборами, звичайно ж, потрібен зовнішньополітичний успіх.

Думаю, що насправді не варто хвилюватися, що "донецькі" візьмуть і продадуть Україну. Вони не для того десять років йшли до влади, щоб зараз стати президентами, прем'єр-міністрами Донецько-Луганського регіону.

У них уже дуже швидко виникає державний інстинкт. Роздуми про інтеграцію України, Росії і Білорусі будуть непристойні у Києві і серед серйозних політиків України. Більше того, вже через рік вони будуть "роботою" маргіналів від політики.

Але, повторюю, для того щоб, грубо кажучи, "змастити" переговорний процес, у Києві зараз заговорили про якісь інтеграційні об'єднання, адже ми гостро потребуємо російських кредитів, російських інновацій, російського ринку збуту. Це, мені здається, розуміють усі, хто серйозно ставиться до політики і економіки України.

Віктор Небоженко,  ForUm
01.04.2010


Жовтень 2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1  2  3  4  5  6  7
 8  9  10  11  12  13  14
 15  16  17  18  19  20  21
 22  23  24  25  26  27  28
 29  30  31
Україна сьогодні

—  ТЕСТУЄМО НОВУ ВЕРСІЮ САЙТУ РАЗОМ

—  ПриватБанк вирішує питання виплат вкладникам Криму - Оксана Білозір

—  Експерт пояснив, що стало провалом для української політики в 2016 році році

—  Президент Італії нагородив Оксану Білозір Орденом Зірки Італії

—  Корупційні ігри нафтогазових "патріотів"

—  Нафтогаз і "Укргазвидобування": новий корупційний скандал?

—  Поки ЦВК рахує голоси, лідери партій торгуються за крісла у Раді

—  Ремонт дорог "по-киевски": бессмысленный и беспощадный

—  Магнитные бури в Раде: Януковича обозвали Тимошенко, а чернобыльцев - афганцами

—  Праймеріз чи ще одна утопія?

—  Громадянське суспільство: між рибою і вудкою

—  Команда, яка прийшла до влади, говорить одне, а робить інше

—  Back in the USSR

—  Патріарх Кирило стане третьою людиною в Росії, якщо виконає Велику місію

—  Що таке Батьківщина і чому вони не патріоти

—  Після інавгурації Президента в Україні почався наступ на парламентаризм

—  Україна між "тут" і "там": як здобутися на українську владу?

—  Реформа освіти: кому потрібна 11-річка?

—  День народження Януковича - ярмарок марнославства

—  Суспільне телебачення: спроба №2

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >>
Copyright - CLAPRI, 2008. All rights reversed. Яндекс цитирования
Головна Пошук Контакти