Коментарі

Головна загроза для "Євро-2012" - це "Сочі-2014"

Керівник Центру правового аналізу та дослідження політичних ризиків (CLAPRI) Михайло Дяденко вважає, що проведенню в Україні Євро-2012 більше загрожують зовнішні виклики ніж внутрішні. На думку експерта, українська влада має дуже серйозно поставитися до цих викликів.

"Дійсно, є переживання щодо вчасної здачі стадіонів, будівництва доріг, реконструкції аеропортів, але є також досить людей і в Уряді і поза Урядом, які кровно зацікавлені в проведенні чемпіонату і які зроблять все, навіть неможливе, аби ця подія відбулася. Однак, не все від них залежить. Особливо, якщо взяти до уваги останні факти, що вказують на діяльність, спрямовану на зниження авторитету України, створення умов, за яких проведення Євро-2012 буде поставлене під сумнів", - підкреслив М. Дяденко.

Експерт вважає, що Президенту України Віктору Януковичу слід звернути увагу на компанію з дестабілізації політичної ситуації в Україні, джерело якої, на його думку, знаходиться в Російській Федерації.
 
"Що потрібно Україні? Прогнозована політична ситуація, економічна стабілізація. Це дозволить залучити до будівництва інфраструктури під Євро-2012 солідні іноземні інвестиції. Нема проблем з коштами - є проблеми з довірою інвесторів, вони чекають від нас сигнал. І що вони бачать? Майже кожного дня, якийсь політик (в тому числі і представники Уряду), заявляє про чергове зближення з Росією. То в рамках Митного Союзу, то ЄЕП, то Союзу Росії, України і Білорусії. Всі ці заяви складаються в один інформаційний фон: Україна семимильними кроками прямує на зближення з РФ і вже в найближчі терміни відбудеться формалізація цього зближення", - зазначив М. Дяденко.

Експерт наголошує, що відповідні заяви викликають глибоке обурення з іншого політичного табору. А преса та телебачення широко висвітлюють конфлікт. Як наслідок, складається враження, що Україна - це "країна-криза", країна не прогнозована, на яку не можна покластися. Саме це, на думку М. Дяденка, і є головною метою певних сил в Росії - добитися максимальної ескалації політичного конфлікту в Україні, спровокувати чергову політичну та економічну кризу, посіяти недовіру до України в інвесторів та УЄФА, що матиме наслідком позбавлення України права приймати ЄВРО-2012.

М. Дяденко: "Це все глобальна іміджева боротьба. Якщо Україна на високому рівні проведе Євро-2012, її міжнародний авторитет суттєво зросте. Кілька тижнів до України, до приймаючих міст буде прикута увага європейських і світових ЗМІ. Це колосальні можливості для позитивного позиціонування держави. А що в цей час відбуватиметься по інший бік кордону? Росія готуватиметься до проведення Зимової Олімпіади в Сочі. Вже сьогодні є серйозні сумніви, що там все відбудеться гладко. Адже це перше місто з субтропічним кліматом (середньорічна температура + 140), в якому планується провести зимові Олімпійські ігри. Так вже склалося, що не може Росія допустити, щоб в українців вийшло краще. І буде робити все, що тільки можна, аби сталося навпаки. Це дуже серйозний виклик і про нього не варто забувати ні на хвилину. Сьогодні не можна розпилюватися на політичні чвари. Ми мусимо згуртуватися і кинути всі сили на підготовку до футбольного чемпіонату. Боротьба за владу, вибори - це другорядне. Головне сьогодні - Євро-2012. Всі, хто вважають інакше - це не українські політики".

ИА "Украинские Новости"

03.04.2010


15.03.2017
ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" розглядає питання про врегулювання проблеми вкладників, рахунки яких були відкриті на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя...


05.01.2017
Якщо говорити про економічні підсумки року, то самим провальним слід все ж вважати боротьбу з корупцією, від якої страждає українська економіка, і яка досить боляче на неї впливає.


Copyright - CLAPRI, 2008. All rights reversed. Яндекс цитирования
Головна Пошук Контакти