Україна сьогодні

Юля заплітає у довгу

Судячи з останніх заяв лідера БЮТ, вона планує зіграти невластиву українській політиці довгу гру – взяти реванш за поразку на президентських виборах під час парламентської кампанії 2012 року.

Щоправда, для вирішення цього завдання Юлії Володимирівні потрібно розв’язати низку нагальних проблем.

Сьогодні БЮТ дуже нагадує армію, переможету контрударом більш могутнього супротивника. Хоча деякі перевірені бійці продовжують відстрілюватися і чинити опір, а відомості "сердечного Інформбюро" намагаються підбадьорити соратників, багато хто з обозників та інтендантів думає, на яких умовах краще капітулювати. Вони ще не зрозуміли, що вести переговори про здачу пізно – противник скористається правом сильного. Юлія Тимошенко, як і належить головнокомандувачу, окопалася в бункері на Туровській, але ніяк не може зібрати сили хоча б для психічної атаки. Їй би відірватися від противника і перегрупувати залишки війська, але "регіонали" продовжують наступати по всіх напрямах. Юлія Володимирівна поки що не знайшла ефективні засоби протидії натиску команди Януковича. Раніше у подібних випадках вона пропонувала Партії регіонів союз з прицілом на конституційні зміни, але сьогодні такий сценарій затребуваним, вочевидь, не буде.

Тимошенко доводиться постійно маневрувати і знаходити можливості для збереження себе у великій політиці. Мова не про телевізійне шоу на "Інтері", в ефір якого безуспішно вже дев'ять з половиною тижнів намагається пробитися лідер БЮТ. Юлія Володимирівна ризикує зіткнутися з лавиноподібним обсипанням фракції. Нещодавній бютівський перфоманс у парламенті – вихід до трибуни з плакатами, що викривають невиконання соціальних обіцянок влади, - більше нагадував жест відчаю. Пліч-о-пліч встали у кращому разі три десятки зі 150 "сердечників" - членів фракції. Просто інфаркт якийсь виходить і обмежена рухливість партійного організму.

Хоч екс-прем'єр продовжує гарячково продукувати інформаційні приводи, розігнати сигнал по країні не вдається. Телевізійні канали після завершення президентських перегонів помітно знизили рівень лояльності до ініціатив Тимошенко, а публікації в Інтернеті не завжди здатні знайти відгук у серцях українців, набагато більше стурбованих боротьбою за повсякденне виживання. Юлії Володимирівні ніяк не вдається намацати тему, яку можна було б осідлати для тривалого використання у власних інтересах. Можливо, їй допоможуть джентльмени Медведєв і Янукович та їхнє нещодавнє газово-флотське рандеву у Харкові. Інакше Юлії Тимошенко залишається хіба що чекати літа – періоду політичного затишшя – для перегрупування власних сил.

Якщо чистку лав БЮТ анонсовано на осінь, а сама Тимошенко обіцяє взяти реванш у 2012 році (очікується нова серія її виступів як в Україні, так і за кордоном, на тему переваг парламентської демократії і залізного канцлера на чолі уряду), це означає незвичну для нашої політики "довгу гру". До останнього часу вітчизняні політики діяли переважно партизанськими методами, активізуючись винятково під час виборчої кампанії і тягаючи одне в одного гасла у міжвиборний період. Тимошенко, очевидно, вважає, що їй вдалося вирішити питання лідерства в опозиції, хоча соціологи фіксують у БЮТ значні рейтингові втрати. У новостворені електоральні лакуни могла б увірватися молода політична парость, але в цьому не зацікавлені ні бютівці, ні "регіонали".

Напевно, Тимошенко необхідно буде сплести у довгу косу політичної гри три пасма – формування нової ідеології, мобілізацію нових осіб і створення нового формату політичної діяльності. Кожен з цих напрямів потребує якісної зміни підходів, які раніше існували в БЮТ. Шарахання між солідаризмом і націонал-демократією у виконанні Юлії Володимирівни подарувало їй можливість увійти в західний політбомонд, та аж ніяк не збільшення популярності всередині країни. Хоч би яким складним виглядало завдання, Тимошенко необхідна нова ідеологія, здатна завойовувати серця мільйонів. Реалізувати її можуть переважно нові, мінімально обтяжені бізнесовими інтересами особи. Перевиховані в БЮТ олігархи кучмівського призову, якщо зуміють уникнути "регіональних" обіймів, заради перемоги Леді Ю. будуть змушені відійти на другий план. Не виключено, що для досягнення своїх цілей біло-сердечним доведеться використовувати стару як світ технологію «від дверей до дверей». Це найефективніша протидія інформаційному бойкоту опозиційної активності, організованому владою. Всі вищеперелічені дії неможливо здійснити малою кров'ю, єдиним ударом, але цілком реально через два роки вийти на парламентські вибори з новою якістю політики.

Сьогодні Юлія Тимошенко продовжує залишатися помітною переважно за рахунок минулих заслуг і рейтингу вчорашньої популярності. Але відсутність реформ усередині БЮТ і наполегливе використання виключно негативної риторики мінімізують шанси Леді Ю. на реванш. Якщо вона не змінить базові принципи своєї політичної діяльності, то ризикує перетворитися на зручного опонента або спаринг-партнера Партії регіонів.

Євген Магда, "Главред"

23.04.2010


Жовтень 2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1  2  3  4  5  6  7
 8  9  10  11  12  13  14
 15  16  17  18  19  20  21
 22  23  24  25  26  27  28
 29  30  31
Україна сьогодні

—  ТЕСТУЄМО НОВУ ВЕРСІЮ САЙТУ РАЗОМ

—  ПриватБанк вирішує питання виплат вкладникам Криму - Оксана Білозір

—  Експерт пояснив, що стало провалом для української політики в 2016 році році

—  Президент Італії нагородив Оксану Білозір Орденом Зірки Італії

—  Корупційні ігри нафтогазових "патріотів"

—  Нафтогаз і "Укргазвидобування": новий корупційний скандал?

—  Поки ЦВК рахує голоси, лідери партій торгуються за крісла у Раді

—  Ремонт дорог "по-киевски": бессмысленный и беспощадный

—  Магнитные бури в Раде: Януковича обозвали Тимошенко, а чернобыльцев - афганцами

—  Праймеріз чи ще одна утопія?

—  Громадянське суспільство: між рибою і вудкою

—  Команда, яка прийшла до влади, говорить одне, а робить інше

—  Back in the USSR

—  Патріарх Кирило стане третьою людиною в Росії, якщо виконає Велику місію

—  Що таке Батьківщина і чому вони не патріоти

—  Після інавгурації Президента в Україні почався наступ на парламентаризм

—  Україна між "тут" і "там": як здобутися на українську владу?

—  Реформа освіти: кому потрібна 11-річка?

—  День народження Януковича - ярмарок марнославства

—  Суспільне телебачення: спроба №2

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >>
Copyright - CLAPRI, 2008. All rights reversed. Яндекс цитирования
Головна Пошук Контакти