Україна сьогодні

Фактор страху
Замість давно назрілого руху в майбутнє, влада все частіше звертається до символів минулого.

Вашингтон підтримав реформи, що проводяться Віктором Януковичем. Дипломатична мова специфічна і в Україні, більшість здивовані: про які реформи йдеться? Можливо, це складності перекладу, а й сам Янукович, чия прес-служба повідомила про задоволеність Вашингтона діями українського Президента, повідомив, що реформи в країні почнуться лише в 2011 році.

Треба розуміти, що зараз триває підготовка до їх початку. А поки в Україні ставлять пам'ятники Сталіну. На черзі після Запоріжжя - Одеса та Київ. Про це днями заявив один з лідерів комуністів. Ймовірно, там же, біля пам'ятників вождю, дітей прийматимуть у піонери, проводитимуть ленінські уроки, захоплюватимуться подвигом Павлика Морозова і вчитимуться ходити строєм під звуки барабанів.

Навіщо новій владі потрібна реставрація сталінізму в європейській країні XXI століття? Схоже, що політтехнологи переконали політиків у тому, що народ просить "сильної влади". Кулак будуть поважати. У Росії спрацювало. А комуністи просто під шумок користуються ситуацією. Вже вони повинні розуміти, що першими б пішли під сталінський ніж. Разом зі своїм політичним бізнесом, палацами-маєтками, лімузинами та іншими атрибутами неприборканої буржуйської розкоші.

Так, ми не пережили культурний Ренесанс, який сформував світовідчуття європейців, але зате знову переживаємо відродження "совка". У нас не було Мікеланджело і Леонардо, Рафаеля і Ботічеллі. Але є свої ідеологи. Президент, звичайно, начебто й ні при чому: це комуністи пустують. Але мовчазна згода має велике значення. Тим більше в умовах нашої кулуарної політики.

Результати прогнозовані: спочатку виступ журналістів проти цензури, потім дуже цікавий скандал в Українському католицькому університеті, де, за заявою його ректора Богдана Гудзяка, місцеві чиновники і представник СБУ намагалися "завербувати" ректора, якому запропонували "зливати" інформацію про нелояльних до влади студентів. Зрозуміло, що Гудзяк відмовився, але сам хід думки підказує, що не студенти і навіть не ректор могли цікавити посадових осіб.

Католицькі організації і за радянських час не відрізнялися особливою лояльністю до радянської влади - греко-католики просто були в підпіллі. Швидше, організаторів "акції" більше цікавив саме невеликий скандальчик з викидом інформації в інтернеті. Нехай знають, що спецслужби працюють і цікавляться всіма політично активними і незадоволеними юними громадянами країни.

Був такий прийом пасивного залякування наприкінці 80-х: до сусідів лідерів студентського руху приходили загадкові люди в цивільному, і показуючи червоні книжечки, просто розпитували: а що за людина, чим займається, з ким дружить, коли додому повертається. На деяких діяло, не всі готові були вилетіти з універу. Це було 20 років тому. Тоді ще в Албанії і Монголії стояли пам'ятники Сталіну. Останній упав у Тирані на початку 90-х. Вам подобається аналогія України з Албанією 25-річної давнини? Мені ні.

Можна собі уявити масштаби просторово-часового стрибка у минуле, що розгортається в нашій країні. Проект не гірший, ніж розворот течії Єнісею й Амудар'ї назу́спіт. І це в той період, коли в посткризовому світі формується нова зухвала економічна еліта з країн, які пройшли через кризу, стали ще багатшими і продовжують агресивну експансію на світових ринках. По-моєму, у Президента Януковича погані політтехнологи. Вони орієнтують його в дрімуче минуле, а цільовою аудиторією зробили лише частину дуже літніх людей. Причому далеко не всіх.

Дуже багато з нині живих вам розкажуть, що таке справжній голод, багато пройшли колективізацію, тюрми і табори, жили на трудодні без паспортів та грошей, та й війну знають не з пропагандистським фільмів про сталінських соколів. Коли проїжджаєте на своїй машині українські села, візьміть на борт літнього попутника з тих, що завжди стоять на зупинках в очікуванні автобуса. Вони вам розкажуть не за підручником, а як було ... Я це роблю регулярно і скоро покажу фільм про історію України. Народну історію, а не міністерську.

Вікторе Федоровичу, міняйте політтехнологів! Країну потрібно націлювати в майбутнє - в епоху нових технологій та нової економіки. Туди, де люди переможуть рак і займуться екологією. Де будуть менше хворіти, довше жити і більше заробляти. Туди, де не потрібно бути стукачем, щоб закінчити інститут або просто вижити. Для цього не потрібно лякати народ минулим, що відійшло назавжди, його потрібно надихнути привабливою ідеєю.

Реформи - це те, що можна почати вже сьогодні, не відкладаючи на наступний рік. Подивіться, що за кілька років вдалося зробити тим же грузинам, полякам, туркам. Маючи більшість у парламенті, в країні можна здійснити не черговий розкол на тих, хто за Бандеру і тих, хто за Сталіна, а справжнє економічне чудо. Маленький приклад: у сусідній Туреччині немає централізованого гарячого водопостачання.

Кожен дах в цій країні - справжня електростанція, яка генерує "чисту" енергію. Бюджету держави це не коштує жодного цента. Свого часу турки прийняли закон, що зобов'язує забудовників обладнати будинки, що здають в експлуатацію, сонячними батареями та баками для нагрівання води. Точно так само, як вони обладнують будинки унітазами і вікнами. Результат? Гігават дешевої енергії. За законом великих чисел вся країна стала величезним енергогенеруючим майданчиком.

І скерувала зекономлені на імпортованих енергоносіях гроші в будівництво, туризм, автобани, стадіони, медицину, освіту. До речі, на туризмі турки заробляють до $ 10 млрд за сезон. Тобто, гроші, зароблені віртуально Україною за оренду Севастополя до 2042 року (за 32 роки), наші сусіди відбивають за чотири (!) туристичні сезони. Без бійок у парламенті і присутності військових кораблів, які самі росіяни називають мотлохом. Але ж у нас теж є море. І теж є бажання бути багатими і здоровими.

Дмитро Тузов, Кореспондент
31.05.2010


Листопад 2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1  2  3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30
Україна сьогодні

—  ТЕСТУЄМО НОВУ ВЕРСІЮ САЙТУ РАЗОМ

—  ПриватБанк вирішує питання виплат вкладникам Криму - Оксана Білозір

—  Експерт пояснив, що стало провалом для української політики в 2016 році році

—  Президент Італії нагородив Оксану Білозір Орденом Зірки Італії

—  Корупційні ігри нафтогазових "патріотів"

—  Нафтогаз і "Укргазвидобування": новий корупційний скандал?

—  Поки ЦВК рахує голоси, лідери партій торгуються за крісла у Раді

—  Ремонт дорог "по-киевски": бессмысленный и беспощадный

—  Магнитные бури в Раде: Януковича обозвали Тимошенко, а чернобыльцев - афганцами

—  Праймеріз чи ще одна утопія?

—  Громадянське суспільство: між рибою і вудкою

—  Команда, яка прийшла до влади, говорить одне, а робить інше

—  Back in the USSR

—  Патріарх Кирило стане третьою людиною в Росії, якщо виконає Велику місію

—  Що таке Батьківщина і чому вони не патріоти

—  Після інавгурації Президента в Україні почався наступ на парламентаризм

—  Україна між "тут" і "там": як здобутися на українську владу?

—  Реформа освіти: кому потрібна 11-річка?

—  День народження Януковича - ярмарок марнославства

—  Суспільне телебачення: спроба №2

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >>
Copyright - CLAPRI, 2008. All rights reversed. Яндекс цитирования
Головна Пошук Контакти