Україна сьогодні

Навряд чи Росія доб’ється безвізового режиму з ЄС швидше, ніж Україна

Президент України Віктор Янукович прогнозує підписання угоди про безвізовий режим між Україною і Європейським Союзом до кінця цього року. Багато хто розцінив його слова як пряму заяву про надання ЄС Україні безвізового режиму вже цього року. Ми не зовсім точно інтерпретуємо Януковича. Він трошки інакше сказав. Це особливості дипломатичного мовлення. Ми звикли, що він говорить загальними фразами, але то був варіант тексту, який відповідає дипломатичним нюансам.

Так ось, він сказав, що до жовтня місяця, до засідання відповідної комісії Україна-ЄС, ми маємо виконати низку своїх завдань. Зокрема, це стосується паспортної системи, запровадження в Україні паспортів з біометричними даними.

Думаю, що з паспортами з біометричними даними більше проблем не має бути. Раніше ми мали війну, яка йшла по лінії Юрій Луценко-ЄДАПС. Та сьогодні цей конфліктний напрям анульовано.

Більше того, хочемо ми чи ні, в Україні, крім Єдиної державної автоматизованої паспортної системи, більше ніхто не може випускати відповідний рівень стандарту паспортів з біометричними даними. А їх запровадження гарантує неможливість використання українських паспортів за хабарі іноземними громадянами, отож приближує Україну до поставленої мети.

Янукович також сказав, що до кінця року ми повинні остаточно завершити внутрішні роботи, зокрема, вирішити всі питання стосовно демаркації кордонів. Зробити це якомога швидше від нас вимагають у ЄС. Хоча, як на мене, це є повним абсурдом, оскільки демаркація могла би бути для них потрібною у тому разі, якби ми якимось дивом входили у Шенгенську зону і могли бути "пропускним пунктом" для нелегалів.

А у нашому випадку для ЄС немає значення, хто проникне на територію України, бо він не зможе вільно податися до ЄС. Це тому, що якщо ми вийдемо у безвізовий режим з Євросоюзом, то на територію ЄС будуть пускатися тільки громадяни України. Але ця вимога для нас поставлена. Ми з нею згодилися. І нам так чи інакше демаркацію потрібно провести.

Іншими словами, Президент сказав, що до кінця жовтня - раз, і до кінця року – два, Україна має виконати певні об’єми своїх зобов’язань. Крім того, ми маємо достатньо чітко поставити перед ЄС питання: чи вони після того, як ми виконали свої зобов’язання, готові виконувати свої.

Тут не йдеться про те, що хтось нам щось дасть до кінця року, оскільки реальність цього дуже низька. Цей процес буде тривати. І дай Боже, щоб нам вдалося якимось чином під Євро-2012 отримати безвізовий статус. Якби це відбулося – це було б просто унікальним досягненням! Хоча реалісти кажуть, що раніше 2017 року на щось сподіватися важко.

Та повернімося до висловлювань Януковича. Отож, після виконання усіх узятих на себе зобов’язань Україною Євросоюзу мають бути поставлені достатньо чітко запитання щодо впровадження безвізового режиму.

І якщо вони ще чимось будуть не задоволені, якщо їм знову чогось бракуватиме, то хай вони, як кажуть, "агласят вєсь спісок". Та буде проблемно вимагати щось і далі.

А що стосується Росії та її просування до безвізового режиму з ЄС, то у мене є великі сумніви, що вона здобуде кращих результатів у цьому питанні, аніж Україна.

Так, російська зовнішня політика набагато сильніша від української (особливо у минулі п'ять років). Дійсно, росіяни тиснуть на ЄС і витискають досить багато, хоча, здавалося б, не мають на це ніяких підстав. Зокрема, це стосується оформлення віз. Для них це і сьогодні робиться досить легко і просто.

Але мені видається, що заяви із ЄС про те, що у Європейському Союзі начебто поки немає позиції щодо того, хто раніше має отримати безвізовий режим, Росія чи країни "Східного партнерства", то вони пішли від "великих партнерів РФ". Думаю, що авторами таких слів є Ангела Меркель, Сільвіо Берлусконі, можливо, трохи Ніколя Саркозі.

Але, на моє переконання, до реального запровадження безвізового статусу для РФ набагато далі, ніж для України. Справа у тім, що на території Російської Федерації є низка тліючих конфліктів. Росія – це також і Чечня, і Дагестан, а це великі маси озброєних людей, які сьогодні є дуже небезпечні для Євросоюзу.

Та якщо буде дано добро РФ, то ці люди автоматично теж отримають безвізовий в'їзд на територію Європейського Союзу. Зрозуміла річ, що лише одного цього факту більше ніж достатньо для того, щоб ЄС щодо Росії дуже серйозно задумався.

Тарас Чорновіл, "ForUm"


02.06.2010


Листопад 2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1  2  3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30
Україна сьогодні

—  ТЕСТУЄМО НОВУ ВЕРСІЮ САЙТУ РАЗОМ

—  ПриватБанк вирішує питання виплат вкладникам Криму - Оксана Білозір

—  Експерт пояснив, що стало провалом для української політики в 2016 році році

—  Президент Італії нагородив Оксану Білозір Орденом Зірки Італії

—  Корупційні ігри нафтогазових "патріотів"

—  Нафтогаз і "Укргазвидобування": новий корупційний скандал?

—  Поки ЦВК рахує голоси, лідери партій торгуються за крісла у Раді

—  Ремонт дорог "по-киевски": бессмысленный и беспощадный

—  Магнитные бури в Раде: Януковича обозвали Тимошенко, а чернобыльцев - афганцами

—  Праймеріз чи ще одна утопія?

—  Громадянське суспільство: між рибою і вудкою

—  Команда, яка прийшла до влади, говорить одне, а робить інше

—  Back in the USSR

—  Патріарх Кирило стане третьою людиною в Росії, якщо виконає Велику місію

—  Що таке Батьківщина і чому вони не патріоти

—  Після інавгурації Президента в Україні почався наступ на парламентаризм

—  Україна між "тут" і "там": як здобутися на українську владу?

—  Реформа освіти: кому потрібна 11-річка?

—  День народження Януковича - ярмарок марнославства

—  Суспільне телебачення: спроба №2

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >>
Copyright - CLAPRI, 2008. All rights reversed. Яндекс цитирования
Головна Пошук Контакти