Україна сьогодні

Черновецького можуть зробити "англійською королевою"

Як відомо, політика починається з виборів. Великі президентські ми пройшли на початку року, тепер належить визначитися з місцевими органами влади.

Відразу зазначу, що особливої інтриги у майбутніх місцевих виборах я не бачу, а та, що є, вважаю, вирішиться дуже швидко. Мені неясні поки що лише деякі деталі.

Почнемо, мабуть, з головного пункту "порядку денного" - з дати, яка, як мені видається, з високим ступенем вірогідності може бути призначена на кінець жовтня поточного року. Навіть якщо раптом терміни і зрушаться, то зовсім на трохи. Але, не дивлячись на цю обмовку, мені здається, що найбільш вірогідна дата – 31 жовтня.

Я також майже впевнений, що нинішні місцеві вибори пройдуть за змішаною виборчою системою – фіфті-фіфті; з високим ступенем вірогідності можна стверджувати, що на місцевих виборах не буде виборчих блоків. Усі ці речі вже настільки очевидні, що від них навряд чи хтось відмовлятиметься.

До речі, відсутність до цього часу офіційного законопроекту щодо місцевих виборів, я думаю, можна пояснити двома причинами.

З одного боку, існують певні локальні конфлікти інтересів між учасниками коаліції, оскільки "регіонали" у деталях узгоджують деякі нормативні новації з комуністами і Блоком Литвина.

І другий (він же головний) момент: швидше за все, розгляд і затвердження майбутнього законопроекту відбудуться у стилі, який уже став доброю традицією, дуже швидко. З моменту подання законопроекту до його твердження пройде всього кілька днів, а значить, і поспішати особливих підстав поки нема.

Крім усього іншого, мені точно відомо, що у контексті місцевих виборів практично всі жителі столиці задаються одним і тим же питанням: чи на цих виборах переобиратимуться нинішній київський мер Леонід Черновецький і його команда?

Відразу скажу, що, швидше за все, цього разу у Києві ми обиратимемо тільки районні ради, виборів мера столиці разом з іншими виборами не буде. Якщо, звичайно, щось різко не поміняється..

Що ж безпосередньо до Леоніда Михайловича, то, всупереч твердженням деяких моїх колег, мені здається, що рейтинг його не дуже високий. Хоча точно це буде відомо тільки після досліджень, які наш інститут збирається провести у найближчому майбутньому.

А поки особисто я вважаю, що рейтинг нинішнього столичного мера знизився і, що найсумніше для нього, не стільки в очах киян, скільки в очах нової влади. Але оскільки у «регіоналів» немає свого прохідного кандидата на пост мера, я думаю, що долю Черновецького вирішуватимуть по-іншому.

Швидше за все, Черновецький формально поки залишиться на своїй посаді. Але тільки формально. А ось що з ним буде далі – поки неясно.

Судячи з усього, його проблему вирішуватимуть кількома шляхами. А саме: зміною закону про Київ – столицю України; можливо, також буде внесена така новація, як обрання мера депутатами Київради; або ще один варіант – Черновецький може залишатися мером, але у ролі "англійської королеви".

Іншими словами: його просто обсадять заступниками, які реально і керуватимуть столицею. До речі, як підтвердження цьому можна розглядати зовсім «свіже» кадрове призначення Олександра Попова.

Володимир Фесенко, "ForUm"


17.06.2010


Вересень 2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1  2
 3  4  5  6  7  8  9
 10  11  12  13  14  15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28  29  30
Україна сьогодні

—  ТЕСТУЄМО НОВУ ВЕРСІЮ САЙТУ РАЗОМ

—  ПриватБанк вирішує питання виплат вкладникам Криму - Оксана Білозір

—  Експерт пояснив, що стало провалом для української політики в 2016 році році

—  Президент Італії нагородив Оксану Білозір Орденом Зірки Італії

—  Корупційні ігри нафтогазових "патріотів"

—  Нафтогаз і "Укргазвидобування": новий корупційний скандал?

—  Поки ЦВК рахує голоси, лідери партій торгуються за крісла у Раді

—  Ремонт дорог "по-киевски": бессмысленный и беспощадный

—  Магнитные бури в Раде: Януковича обозвали Тимошенко, а чернобыльцев - афганцами

—  Праймеріз чи ще одна утопія?

—  Громадянське суспільство: між рибою і вудкою

—  Команда, яка прийшла до влади, говорить одне, а робить інше

—  Back in the USSR

—  Патріарх Кирило стане третьою людиною в Росії, якщо виконає Велику місію

—  Що таке Батьківщина і чому вони не патріоти

—  Після інавгурації Президента в Україні почався наступ на парламентаризм

—  Україна між "тут" і "там": як здобутися на українську владу?

—  Реформа освіти: кому потрібна 11-річка?

—  День народження Януковича - ярмарок марнославства

—  Суспільне телебачення: спроба №2

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >>
Copyright - CLAPRI, 2008. All rights reversed. Яндекс цитирования
Головна Пошук Контакти