Україна сьогодні

У Святу Землю – без віз

Перспектива сприятливого рішення питання вільного і безперешкодного переміщення громадян України вирішується не тільки в Європі.

Уряд Ізраїлю, нарешті, ухвалив рішення про запровадження безвізового режиму з Україною.

Повністю угода набуде чинності восени цього року.

Угоду можна назвати багатостраждальною. Міністр внутрішніх справ Ізраїлю Елі Ішай говорив, що, за його "відчуттям", у зв'язку зі скасуванням віз з Україною в Ізраїлі з'явиться "відкритий ринок рабів", і що в Україні найбільші у регіоні проблеми з криміналом і проституцією. На чому грунтуються "відчуття" ізраїльського міністра – невідомо.

Кримінальна статистика в Україні хоч і погіршала за останні місяці, все ж таки набагато ліпша, ніж у країнах СНД. Та й у самому Ізраїлі одне із останніх досліджень виявило двох повій з українськими паспортами, що складає приблизно 10% із досліджуваної цільової групи. Відомо, що безліч ізраїльтян із України зберігають українські паспорти. Та і самі туристи з Ізраїлю можуть на власні очі бачити, що в Україні присутність цього пороку, принаймні, на вулицях, набагато менше помітна, ніж у більшості країн Європи і СНД.

Заяви міністра внутрішніх справ були зроблені у такій обурливій формі, що колишній міністр закордонних справ Ізраїлю Ципі Лівні заявила, що "у минулому в Ізраїлі багато хто потерпав від несправедливих кліше, які на них навішували. Подібні образливі висловлювання, які стосуються цілої громади, – неприйнятні". Депутати назвали заяви міністра "расистськими" і такими, що "шкодять іміджу Ізраїлю". Вражає те, що посольство України в Ізраїлі практично промовчало з цього приводу.

Все закінчилося тим, що рішення щодо скасування віз з Україною було ухвалене без міністра внутрішніх справ Ізраїлю, який захворів.

Та все таки Україна – не дуже популярна для ізраїльтян, насамперед, для тих, хто в Україні ніколи не був. Тому вони черпають свої уявлення із стереотипів. Причина цьому – історія не завжди простих, як це часто буває у сусідів, відносин. Євреї, варто особливо зазначити, свою історію знають набагато краще, ніж українці.

У той же час звинувачення українців в антисемітизмі, які іноді звучать від деяких ізраїльтян, розбиваються об практичну відсутність фактів. Становище євреїв у владі та бізнесі в Україні не дає підстав говорити про якийсь антисемітизм. У пошуках фактів антисемітизму в нашій країні треба дуже постаратися. Хоча, звичайно, можна знайти, якщо шукати за принципом: "Хто говорить про євреїв погано, той антисеміт, а хто не говорить – той прихований антисеміт". Складається враження, що в Україні легко виявити факти українофобії, особливо останнім часом.

Тим часом відсутність національних фобій та антисемітизму – показник, який свідчить про моральне здоров'я суспільства. Один відомий англієць сказав цікаву фразу про те, що в Англії немає антисемітизму, тому що англійці не вважають себе гіршими за євреїв.

Збільшення числа взаємовигідних контактів між людьми завжди сприяє зниженню різних фобій.

Чому рішення про безвізовий режим ухвалене саме зараз? Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху підкреслив, що скасування віз для громадян України призведе до збільшення кількості туристів і, як наслідок, - до посилення темпів економічного зростання.

Крім того, Ізраїль перебуває не у дуже простому міжнародному становищі. Кожне "вікно у світ", тим більше з такою великою державою, як Україна, – це крок від ізоляції, у яку Ізраїль заганяють його численні сусіди і відносини з ними.

Криза вдарила, зокрема, і по Ізраїлю. Перед очима приклад скасування віз з Росією, який ні до якого збільшення криміналу в Ізраїлі він не призвів, при тому що з 2005 по 2009 рік кількість туристів із Росії зросла з 60 до 420 тисяч. Навіть в умовах чинного візового режиму до Ізраїлю з України у 2009 році приїхали 73 тисячі туристів. Переважно вони відвідують релігійні святині в Єрусалимі. Сьогодні більшість українських туристів в'їжджають до Ізраїлю з єгипетських курортів.

На початку ХІІ століття ігумен Данило із Чернігова відвідав Святу Землю і написав: "Ніхто не може не розплакатися, побачивши сю землю. Усім подібний Йордан річці Снов (на Чернігівщині) і шириною, і глибиною, і звивистістю, тече швидко дуже, як річка Снов".

Данило, щоб побачити це, подорожував два роки. Тепер перевірити його враження і отримати власні можна буде набагато простіше.

Олександр Палій, "ForUm"


29.06.2010


Жовтень 2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1  2  3  4  5  6  7
 8  9  10  11  12  13  14
 15  16  17  18  19  20  21
 22  23  24  25  26  27  28
 29  30  31
Україна сьогодні

—  ТЕСТУЄМО НОВУ ВЕРСІЮ САЙТУ РАЗОМ

—  ПриватБанк вирішує питання виплат вкладникам Криму - Оксана Білозір

—  Експерт пояснив, що стало провалом для української політики в 2016 році році

—  Президент Італії нагородив Оксану Білозір Орденом Зірки Італії

—  Корупційні ігри нафтогазових "патріотів"

—  Нафтогаз і "Укргазвидобування": новий корупційний скандал?

—  Поки ЦВК рахує голоси, лідери партій торгуються за крісла у Раді

—  Ремонт дорог "по-киевски": бессмысленный и беспощадный

—  Магнитные бури в Раде: Януковича обозвали Тимошенко, а чернобыльцев - афганцами

—  Праймеріз чи ще одна утопія?

—  Громадянське суспільство: між рибою і вудкою

—  Команда, яка прийшла до влади, говорить одне, а робить інше

—  Back in the USSR

—  Патріарх Кирило стане третьою людиною в Росії, якщо виконає Велику місію

—  Що таке Батьківщина і чому вони не патріоти

—  Після інавгурації Президента в Україні почався наступ на парламентаризм

—  Україна між "тут" і "там": як здобутися на українську владу?

—  Реформа освіти: кому потрібна 11-річка?

—  День народження Януковича - ярмарок марнославства

—  Суспільне телебачення: спроба №2

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >>
Copyright - CLAPRI, 2008. All rights reversed. Яндекс цитирования
Головна Пошук Контакти