Україна сьогодні

Команда, яка прийшла до влади, говорить одне, а робить інше

Майбутнє підвищення тарифів на газ, а трохи пізніше, отже, і практично на всю "комуналку", у мене особисто викликає деякі "крамольні" думки, а саме: команда, яка прийшла до влади, до виборів говорила одне, а після них робить діаметрально протилежне.

Якщо пам'ятаєте, після підписання Харківських домовленостей Президент Янукович заявив буквально таке: "Цього року ціна на газ і житлово-комунальні тарифи підвищуватися не буде".

Щоправда, зізнаюся, відразу насторожило, що тільки «цього року», тоді як перебування російського флоту продовжили на 25 років, ну та, як кажуть, Бог з ним. Ми вже зрозуміли, що слова у нинішньої влади розходяться з ділом.

Вважаю, про справжні причини цього підвищення було б незайвим поцікавитися у міністра з питань житлово-комунального господарства пана Хіврича. Я ж можу лише припустити, висловивши свою точку зору.

Насправді українське населення за газ і житлово-комунальні послуги платити акуратно і регулярно. І ось приклад – торік населення України проплатило 92,4% нарахованих сум; за газ було заплачено ще більше – 95,8%.

У той же час бюджет свою частину ніяким чином не покриває. Особливо це видно у Києві, і відбувається тому, що у столиці біля керма стоїть непрофесійна команда, яка у 2008 році виконала бюджетні норми на 82%, а у 2009 – на 63,5%. Природно, у них "немає грошей" для того, щоб компенсувати різницю між так званим економічно обгрунтованим тарифом і тим, який встановлено.

Новопризначений міністр Попов в одному із своїх перших інтерв'ю, яке можна подивитися на сайті Міністерства ЖКГ, все вищесказане мною позначив як "справжню причину необхідності чергового підвищення тарифів" на житлово-комунальні послуги.

А зараз давайте спробуємо об'єктивно змалювати загальну картину того, що відбувається. З одного боку, нова влада не виконує свої обіцянки, з іншого – у наявності її непрофесіоналізм у сенсі управління житлово-комунальним господарством взагалі, у цілому, і міста Києва, зокрема.

Тепер я трохи займуся освітою читачів щодо безпосередньо цін на газ. За даними статистики, населенню України на власні потреби необхідно 16,8 млрд. кубів газу; ще 9 млрд. необхідно на так звані "комунальні потреби". Правда, цей загадковий термін чогось ніколи ніким не розшифровується. Ну та сенс не в тому, оскільки, якщо брати до уваги цифру, яка позначає винятково "потреби населення", виходить, що Україна сама по собі видобуває, за офіційними даними, 20,3 млрд. кубів газу, а за даними НАК "Нафтогаз" - 21,2 млрд. кубів газу.

Таким чином, виходячи з цього, можна зробити висновокє, що так чи інакше нашого українського газу по-любому вистачило б для того, щоб задовольнити потреби населення, як кажуть, «з головою». Проте яка ж ціна нашого газу?

Швидше за все, всім відомо, що до останнього підвищення газ населенню відпускався без лічильників по 53 коп., при нормативі до 2,5 тис. кубів на сім'ю. Тепер відкладемо у пам'яті цифру 67 доларів і продовжимо: для підприємств, які виробляють гарячу воду і тепло, газ, за постановою Кабміну, відпускався за ціною 111 доларів; українська державна компанія видобуває "блакитного палива" рівно 80%, продаючи його державі за ціною 30 доларів.

І ось вам, будь ласка, арифметика: 30 доларів коштує 80% українського газу, населенню він відпускається мінімум по 67 доларів, оскільки якщо норматив більший, то і ціна зростає; городяни, які користуються центральним опалюванням і центральним гарячим водопостачанням, платять по 111 доларів, купуючи газ за тією ж ціною, що і підприємства-виробники тепла. І це все – встановлена державна політика, яку я особисто не можу збагнути.

Не можу збагнути, можливо, для когось дуже прості речі – чому держава таким чином наживається на своїх громадянах?

Буквально 13 липня НКРЕ підняла ціну на газ для населення на 50%, і, таким чином, тепер українці отримуватимуть газ за ціною 100 доларів, знову – за умови, що собівартість нашого, українського, газу все так же залишається на рівні 30 доларів. От і всі порівняння…

Олександр Сергієнко, "ForUm"


27.07.2010


Листопад 2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1  2  3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30
Україна сьогодні

—  ТЕСТУЄМО НОВУ ВЕРСІЮ САЙТУ РАЗОМ

—  ПриватБанк вирішує питання виплат вкладникам Криму - Оксана Білозір

—  Експерт пояснив, що стало провалом для української політики в 2016 році році

—  Президент Італії нагородив Оксану Білозір Орденом Зірки Італії

—  Корупційні ігри нафтогазових "патріотів"

—  Нафтогаз і "Укргазвидобування": новий корупційний скандал?

—  Поки ЦВК рахує голоси, лідери партій торгуються за крісла у Раді

—  Ремонт дорог "по-киевски": бессмысленный и беспощадный

—  Магнитные бури в Раде: Януковича обозвали Тимошенко, а чернобыльцев - афганцами

—  Праймеріз чи ще одна утопія?

—  Громадянське суспільство: між рибою і вудкою

—  Команда, яка прийшла до влади, говорить одне, а робить інше

—  Back in the USSR

—  Патріарх Кирило стане третьою людиною в Росії, якщо виконає Велику місію

—  Що таке Батьківщина і чому вони не патріоти

—  Після інавгурації Президента в Україні почався наступ на парламентаризм

—  Україна між "тут" і "там": як здобутися на українську владу?

—  Реформа освіти: кому потрібна 11-річка?

—  День народження Януковича - ярмарок марнославства

—  Суспільне телебачення: спроба №2

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >>
Copyright - CLAPRI, 2008. All rights reversed. Яндекс цитирования
Головна Пошук Контакти