Коментарі

Раді пропонують встановити відповідальність за фальсифікацію соцопитувань

На думку керівника Центру правового аналізу та дослідження політичних ризиків (CLAPRI) Михайла Дяденка влада має вжити заходів щодо недопущення поширення сфальсифікованих результатів соціологічних опитувань.
 
Як зазначив експерт, ситуація із занадто вільною інтерпретацією громадської думки набуває загрозливого характеру.

"Соціологія - це науковий інструмент, барометр суспільної думки. І якщо цей барометр показує неправильні дані, то і влада і опозиція не матимуть достовірної інформації про стан справ в країні. Вже сьогодні результати деяких соцопитувань виглядають так, ніби соціологи дивилися в криве дзеркало".

До числа останніх, М. Дяденко відніс результати соцопитування Центру соціальних технологій "Соціополіс", за даними якого на посаду мера Одеси лідируючу позицію посідає Олексій Костусєв (43,4% підтримки), а його найближчий суперник – Едуард Гурвіц (18,3%). На думку експерта, ці результати є безпрецедентною, в історії української соціології, фальсифікацією.

"За останні років десять, я не можу пригадати жодного соцопитування, яке б завищувало рейтинг кандидата у три рази, як ми можемо спостерігати це в Одесі. Бувало 2-3%, інколи завищували ледь не на 10%, але ніколи не виходили за межі здорового глузду, як в даному випадку.

Експерт зазначив, що питання фальсифікації соцопитувань актуальне не лише для опозиції, а й для влади, оскільки замовні соцопитування при дискредитують соціологію, як науку. Як наслідок, у разі, проведення соцопитувань на замовлення влади, у разі необхідності прийняття дискусійних рішень, їх результати можуть бути не сприйняті суспільством.

Як вихід із ситуації, керівник Центру правового аналізу та дослідження політичних ризиків М. Дяденко, вважає за необхідне більш жорстко унормувати законодавчо процедуру проведення та оголошення соціологічних опитувань.

М. Дяденко: "Ми маємо намір звернутися до провідних соціологічних інституцій, з пропозицією спільно напрацювати законопроект, який встановить певні кваліфікаційні вимоги, як до соціологічних служб, так і до процесу проведення соцопитувань та оприлюднення їх результатів, а також встановить відповідальність за фальсифікацію. І будемо звертатися до народних депутатів з проханням внести такий законопроект на розгляд Верховної Ради України. Сподіваємось, що народні обранці усвідомлять небезпеку епідемії фальшивих соцопитувань і внесуть відповідні зміни в законодавство".

Прес-служба CLAPRI

21.10.2010


15.03.2017
ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" розглядає питання про врегулювання проблеми вкладників, рахунки яких були відкриті на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя...


05.01.2017
Якщо говорити про економічні підсумки року, то самим провальним слід все ж вважати боротьбу з корупцією, від якої страждає українська економіка, і яка досить боляче на неї впливає.


Copyright - CLAPRI, 2008. All rights reversed. Яндекс цитирования
Головна Пошук Контакти