Україна сьогодні

Корупційні ігри нафтогазових "патріотів"
Досить скромна, як для українських реаліїв корупційного безладу, публікація про можливі корупційні дії окремих посадовців НАК "Нафтогаз України" та "Укргазвидобування" викликала бурхливу реакцію, як українського політикуму, так і самих посадовців.

"Нас "валять" всі, хто може. На Банковій і Грушевського мовчать", - бідкається у своїй колонці на сайті видання "Економічна правда" Голова Правління ПАТ «Укргазвидобування» Олег Прохоренко.

Щоправда, поки що "завалили" лише сторінку "Ні корупції" у соціальній мережі Facebook, на якій вперше було опубліковано вельми цікаву переписку, в якій висвітлюються деякі тонкощі підготовки та проведення компанією "Укргазвидобування" тендерів, а також наявність російської посвідки на проживання в одного з керівників ПАТ "Укргазвидобування".

Однак, як кажуть, рукописи не горять, особливо електронні.

Нова переписка менеджменту НАК "Нафтогаз України" з керівництвом "Укргазвидобування", а також з представниками приватних компаній, що стала доступною завдяки небайдужості людей, які не бажають миритися з корупцією, розкриває механізми можливої змови в проведенні тендерів.

Побіжний аналіз переписки виявив, що в процесі підготовки тендерів керівництво ПАТ "Укргазвидобування" вело активну переписку з представниками приватних нафтогазових компаній (в тому числі і громадянами Росії), щодо організації і підготовки тендерних закупок.

З переписки можна побачити, що радник Голови Правління ПАТ "Укргазвидобування" Олега Прохоренка Олександр Клімов є громадянином Росії, про що свідчить копія паспорту.Пан Клімов надсилав документи на отримання українського громадянства у відділ кадрів ПАТ "Укргазвидобування" (Тетяна Нагайченко). І що цікаво, в копіях листа є такі адресати, як голова "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, Олег Прохоренко та Олександр Романюк. Слід зазначити, що Олександр Клімов на своїй офіційній сторінки у ФБ вказує, що є колишнім працівником групи компаній EastOne, що входить до структур бізнесмена Віктора Пінчука.


 
Також в переписці фігурує ще один топ-менеджер ПАТ "Укргазвидобування" Андрій Токар, який займає посаду директора Департаменту матеріально-технічних ресурсів. У переписці є довідка, яка підтверджує посвідку Андрія Токаря на проживання в Росії, із зазначенням номера посвідки, його російської прописки та інформації про час перетину кордону РФ.Відзначимо, що раніше, на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook Андрій Токар спростовував інформацію про посвідку на проживання в РФ.


Іншим активним учасником переписки з керівниками ПАТ "Укргазвидобування" є Іскандер Діяшев, громадянин Росії, який раніше працював у російській компанії "Сибур".

З переписки можна дізнатися, що Іскандер Діяшев готував "технічне завдання" для тендеру, в якому приймала участь його американська фірма Goragovo Energy Engineering Corporation.Радник голови правління Олександр Клімов повідомляє першого заступника голови правління ПАТ "Укргазвидобування" Олександра Романюка: "Черновик по состоянию на пятницу. Искандер сейчас его дорабатывает по задачам и уникальным навыкам членов команды".

Лист датований 17 серпня, тендер був оголошений 27 серпня.

Як вдалося дізнатися, на даний час Іскандер Діяшев представляє іншу американську компанію PetroSkills, з якою ПАТ "Укргазвидобування" підписало договір на проведення «технічного аудиту» на суму майже 31 млн. грн.

Згадана інформація дає підстави вважати, що при підготовці тендерів, а також при проведенні закупівель керівництво ПАТ "Укргазвидобування" мало попередню змову з представниками приватних структур, в тому числі з іноземними компаніями і громадянами.

Нагадаємо, що раніше вже була опублікована переписка керівництва ПАТ "Укргазвидобування" з Директором з формування методології закупівель підприємствами сфери корпоративного управління НАК "Нафтогаз України" Романом Белягою.

Зокрема, в листуванні Романа Беляги з радником Голови правління ПАТ "Укргазвидобування" Андрієм Хоменком, Беляга дає ПАТ "Укргазвидобування" інструкцію щодо подачі документів на тендер, щоб відсіяти можливі пропозиції від компаній і провести формальний тендер із заздалегідь визначеним підприємством-переможцем.

Михайло Дяденко, CLAPRI
16.03.2016


Листопад 2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1  2  3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30
Україна сьогодні

—  ТЕСТУЄМО НОВУ ВЕРСІЮ САЙТУ РАЗОМ

—  ПриватБанк вирішує питання виплат вкладникам Криму - Оксана Білозір

—  Експерт пояснив, що стало провалом для української політики в 2016 році році

—  Президент Італії нагородив Оксану Білозір Орденом Зірки Італії

—  Корупційні ігри нафтогазових "патріотів"

—  Нафтогаз і "Укргазвидобування": новий корупційний скандал?

—  Поки ЦВК рахує голоси, лідери партій торгуються за крісла у Раді

—  Ремонт дорог "по-киевски": бессмысленный и беспощадный

—  Магнитные бури в Раде: Януковича обозвали Тимошенко, а чернобыльцев - афганцами

—  Праймеріз чи ще одна утопія?

—  Громадянське суспільство: між рибою і вудкою

—  Команда, яка прийшла до влади, говорить одне, а робить інше

—  Back in the USSR

—  Патріарх Кирило стане третьою людиною в Росії, якщо виконає Велику місію

—  Що таке Батьківщина і чому вони не патріоти

—  Після інавгурації Президента в Україні почався наступ на парламентаризм

—  Україна між "тут" і "там": як здобутися на українську владу?

—  Реформа освіти: кому потрібна 11-річка?

—  День народження Януковича - ярмарок марнославства

—  Суспільне телебачення: спроба №2

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >>
Copyright - CLAPRI, 2008. All rights reversed. Яндекс цитирования
Головна Пошук Контакти