Новини Центру

Національне антикорупційне бюро має дати правову оцінку діям посадових осіб ПАТ «Укргазвидобування» та НАК "Нафтогаз України"

вих.№2016/3-01


Голові Національного

антикорупційного бюро України

СИТНИКУ А.С.

 Шановний Артеме Сергійовичу!

Відповідно до інформації, зазначеної на офіційному сайті Національного антикорупційного бюро України, у четвер, 18 березня 2016 року, детективи НАБУ провели низку обшуків на території міста Києва та Київської області, в офісах фірм, діяльність яких пов'язують зі злочинними схемами реалізації природного газу в рамках провадження щодо ПАТ «Укргазвидобування».

Як зазначається у повідомленні, обшуки було проведено у межах досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем при реалізації природного газу, видобутого в рамках спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування». Згідно з відомостями, внесеними до Єдиного реєстру досудових розслідувань, газ було реалізовано за цінами, нижчими від ринкових, внаслідок чого державним інтересам було заподіяно суттєвої шкоди. За оцінками детективів НАБУ, йдеться про суму понад 1 млрд. грн.

З урахуванням вищезазначеного, відповідно до пункту 9 частини першої статті 3 Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України", громадська організація "Центр правового аналізу та дослідження політичних ризиків" вважає за необхідне проінформувати Національне антикорупційне бюро України про факти, оприлюднені в соціальній мережі Facebook (https://www.facebook.com/Громадська-ініціатива-НК-1714737485469141/?fref=ts), що свідчать про діяння, які можуть мати ознаки кримінального правопорушення.

Зокрема, у розміщених на зазначеній сторінці фотодокументах (які подано, як електронне листування керівництва ПАТ «Укргазвидобування» та НАК "Нафтогаз України") йде мова про факти, які можуть свідчити про протиправні діяння окремих посадових осіб ПАТ «Укргазвидобування» та НАК "Нафтогаз України", що містять ознаки злочинів, за які передбачена кримінальна відповідальність за статями 206(2), 209, 364, 368, 369(2) Кримінального кодексу України.

Враховуючи, що внаслідок протиправних діянь, про які йде мова в електронному листуванні керівництва ПАТ "Укргазвидобування", НАК "Нафтогаз України" з іншими особами, державі могли бути завдані багатомільйонні збитки, звертаюсь до Вас, шановний Артеме Сергійовичу, відповідно до частини першої статті 8 Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України", з проханням дати відповідні доручення щодо перевірки вищезазначених фактів та вжиття, за наслідками такої перевірки, відповідних заходів реагування.

Про вжиті заходи просимо проінформувати нашу громадську організацію.

Додатки.

З повагою,

Президент ГО "Центр правового аналізу та дослідження політичних ризиків"

М. ДЯДЕНКО


18.03.2016


15.03.2017
ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" розглядає питання про врегулювання проблеми вкладників, рахунки яких були відкриті на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя...


05.01.2017
Якщо говорити про економічні підсумки року, то самим провальним слід все ж вважати боротьбу з корупцією, від якої страждає українська економіка, і яка досить боляче на неї впливає.


Copyright - CLAPRI, 2008. All rights reversed. Яндекс цитирования
Головна Пошук Контакти