Були очікування, що російська економіка впаде більше, ніж маємо наразі, але негативні явища та певне падіння все ж спостерігаються.
Про це в коментарі “Слову і Ділу” розповів політолог Михайло Дяденко, оцінюючи рішення ЄС продовжити санкції проти РФ ще на півроку.
“Негативні тенденції мають місце. Економіка РФ стагнує, інвестиції, які потрібно робити найближчим часом, щоб продовжити нафто- та газовидобування, під великим питанням. Так само під питанням поставки високотехнологічного обладнання. Безумовно, це все негативно впливає на російську економіку”, – констатував експерт.
“Звичайно, є очікування, але реально потрібно розуміти, що російська економіка все ж має велику подушку безпеки, в тому числі за рахунок внутрішнього споживання. Крім того, частково Росії вдалося здійснити імпортозаміщення”, – продовжив він.
Політолог підкреслив, що протриматися певний час на якомусь рівні Росія ще може.
“Голодного бунту не буде”, – зазначив експерт.
Однак, за його словами, санкції є не лише економічно негативним чинником, але й внутрішньополітично, зокрема особисто для керівництва РФ.
“Амбіції Путіна занадто великі, щоб їх можна було задовільнити за нинішнього рівня надходжень до російського бюджету. Путін перебуває перед виборчим марафоном, в рамках якого на пострадянському просторі звикли давати обіцянки, здійснювати активну соціальну політику, підвищувати виплати й пільги. Все це потребує додаткових витрат із бюджету”, – додав Дяденко.
На його переконання, Путіну перед президентським марафоном потрібно мобілізувати бюджетний ресурс.
Він уточнив, що це потребуватиме поступок від Путіна, а це сприятливий для України момент.
“Під тиском міжнародної спільноти РФ може піти на якісь поступки. Тим більше позиція ключових західних гравців є досить виваженою та незламною. Припинення вогню та відновлення контролю залишаються головними вимогами до РФ у питанні санкцій”, – резюмував Михайло Дяденко.